Witamy!

dodaj do ulubionych ustaw jako startową

.: MENU :.


miasto

atrakcje

imprezy

okolice

galerie

mapa

noclegi

Zapraszamy!

kontakt

współpraca

linki

.

MIĘDZYZDROJE

ATRAKCJE

TURYSTYCZNE

Podczas pobytu w Międzyzdrojach konieczne jest zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego oraz pokazowego rezerwatu żubrów, oddalonego tylko o 1,5 km od centrum miasta. Niewątpliwą atrakcją jest odbywająca się w lipcu coroczna Gala Gwiazd, przy okazji której artyści pozostawiają na chodniku odlane w brązie odciski swoich dłoni. Przy promenadzie znajduje się Gabinet Figur Woskowych, w którym przeważają gwiazdy polskiego kina.


     

     

Miasto można zwiedzic korzystajać z "Retro Ciuchci" a do pobliskiego niemieckiego miasteczka Ahlbeck wybrać się w rejs statkiem wycieczkowym. Z przystani na końcu molo kursuje także "piracki" okręt na którym można wybrać się na morską wycieczkę. W okolicy hotelu "Amber Baltic" znajduje się także Oceanarium, w pobliżu przejażdżki oferuje właściciel trójkołowego motocykla, a także swoje usługi zawodowy riksiarz.

     

Na promenadzie skupia się główny nurt letniego wczasowiska jednych przyciągają tu liczne smażalnie gdzie można skosztować morskich specjałów innych punkty z pamiątkami, wyrobami z bursztynu morskimi muszlami, wytwarzanymi przez miejscowych rękodzielników, lub inne punkty handlowe, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

     

Od 1966 roku imprezą cykliczną jest również odbywający się co roku w neogotyckim kościele pw. Św. Piotra, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej. Należy również wspomnieć o licznych występach, koncertach i przedstawieniach, które bardzo często odbywają się latem w amfiteatrze.

Zabytki

Dom Zdrojowy - wybudowany w 1860 roku przez belgijskiego kupca Lejcune. Przez pewien czas pełnił funkcję ratusza miejskiego, po wojnie został Miejskim Domem Kultury. Obecnie Międzynarodowy Dom Kultury, po gruntownej modernizacji, pełni rolę centrum kulturalnego Międzyzdrojów. Wspaniałe wnętrza przygotowane są do organizowania dużych imprez okazjonalnych, festiwali muzycznych, teatralnych, konferencji, balów.

Kaptica NMP Stella Matutina (Gwiazdy Zarannej) wybudowana w 1902 roku, mieści się w domu przy ul. Krótkiej 5 należącego do sióstr Boromeuszek.

Stylowa zabudowa zdrojowa zachowała się w różnych częściach miasta pochodzi z przełomu XIX i XX wieku).

     


OKOLICE

Punkty widokowe

Góra Gosań (93 m n.p.m.) jest najwyższym wzniesieniem polskiego wybrzeża i jednym z punktów widokowych WPN. Wejście na górę znajduje się przy szosie wiodącej z Międzyzdrojów do Wisełki - kierunek - Kołobrzeg.
Kawcza Góra (61 m n.p.m.), usytuowana we wschodniej części miasta. Jest to punkt, z którego można podziwiać piękny widok na plażę, Zatokę i Mierzeję Przytorską.


Wycieczki

Wyspa Wolin jest terenem geologicznie bardzo młodym. Jej zasadniczy trzon ukształtował się przed ok. 12 000 lat, kiedy to wycofujący się lądolód skandynawski pozostawił tutaj pasmo wyniosłych wzgórz moreny czołowej. Krajobraz wyspy jest bardzo urozmaicony. Znajdują się na niej wzgórza moreny czołowej, równiny moreny dennej, obszary wydmowe, równiny torfowe i jeziora.

Piękno i rozmaitość okolic Międzyzdrojów najlepiej poznawać w trakcie wycieczek pieszych lub rowerowych. Warto udać się plażą na wschód, do Grodna, gdzie znajduje się Jezioro Gardno -
otoczone starodrzewem bukowym znajduje się na terenie ośrodka URM, zwane także Źrenicą Światowida. Na środku jeziora leży wysepka, legenda głosi, że kiedyś stata tam świątynia Światowida. Inna legenda podaje, iż miała tutaj swoją siedzibę legendarna korsarka Steńka z Kamienia. W pobliżu jest rezerwat przyrody im. prof. dr Z. Czubińskiego.

Pod Kawczą górą, w porcie rybackim na piasku stoją kutry, które specjalnymi windami są wyciągane na brzeg. Dalej zwężająca się plaża chowa się u podnóża wysokiego na kilkadziesiąt metrów klifu. To jest najpiękniejsza część Wolińskiego Parku Narodowego. Chcąc podziwiać panoramę warto wejść na górę Gosań. Inna ciekawa trasa prowadzi nad jezioro Czajcze koło Warnowa. W jezioro wrzyna się półwysep, na którym zachowao się stożkowe >>grodzisko z XI-XII wieku<<. Wokół rosną stare daglezje. Nieopodal leży w wodzie wielki głaz narzutowy zwany "Wydrzym Głazem". Po drodze można zobaczyć żyjące w rezerwatach żubry.

     

     

Po stronie Zalewu bardzo malownicza jest dolina Trzciągowska, na której zboczach widać przywleczone tu przez lodowiec złoża kredy. Pozostałością po ich eksploatacji jest w Wapnicy jezioro Turkusowe o przepięknym zielono-niebieskim kolorze wody. Zalegający w nim węglan wapnia sprawia że jezioro mieni się różnymi barwami zieleni. Nad jeziorem znajduje się punkt widokowy nazywany Górą Piaskową. W pobliżu stoi pomnik przyrody -dąb Prastary liczący sobie pond 400 lat. W Lubiniu, ze wzgórza widokowego Zielonka rozpościera się niezapomniany widok na całą okolicę.W Lubiniu na uwagę zasługuje kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej z XIX wieku, przy świątyni rosną trzy piękne, stare lipy tzw. "Babki Proszalne". W zachodniej części wsi znajduje się grodzisko z wczesnego średniowiecza, pod koniec XVIII wieku znaleziono tu skarb - monety arabskie z potowy X wieku. W grodzisku była latarnia morska, w której palono ognie wskazujące drogę statkom na Zalewie.

Wicko-Zalesie
- na trasie Zalesie-Wicko można obejrzeć zachowane pozostałości po wyrzutni przeznaczonej dla niemieckich dział wielokomorowych i pocisków V3, broń miała służyć do ostrzału Londynu.
Zobacz wiecej >>STRONA MUZEUM "POLIGON V3"
Podobno występujący tu stok wyrobiska jest dobrym miejscem do latania na paralotni (startowisko ok.45 m n.p.m., deniwelacja ok. 20 m, zloty przy wietrze południowo-zachodnim).


.

APARTAMENTY| | PENSJONATY| INFOTURYSTYKA| DZIWNÓW| REWAL| MARINA|


MIĘDZYZDROJE,atrakcje turystyczne informator,turystyka,pokoje kwatery

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007. Wzory i elementy graficzne zawarte w serwisie są wyłaczną własnością wydawcy.
Wykorzystywanie w innych publikacjach może nastąpić wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody. webmaster signed by bimbus